9 روش برای خوشبو کردن حمام

تا حالا در فضای حمام خود بویی شبیه به ماهی یا آکواریوم احساس کرده اید؟ قطعا تجربه ناخوشایندی است که ممکن است در سلامت شما نیز تاثیرگذار باشد، حمام فضای مهمی در منزل است که خوشبو نگه داشتن آن یکی از چالش های تمام افراد به حساب می آید زیرا این محیط مرطوب و دائما در تماس با آب است پس بوی نامطبوع آن پدیده بسیار نادری نیست امــا رفع آن مساله مهمی است؛ برخی افراد با امتحان کردن روش های مختلف در نهایت باز هم شکست می خورند امــا در ادامه این مقاله به بررسی روش هایی اصولی می پردازیم که چگونه حمام را خوشبو کنیم و بتوانیم خوشبو نگه داریم. همچنین در مقاله تجهیزات یک حمام لوکس چیست ؟ می توانید با تمام تجهیزات لازم برای یک حمام لوکس آشنا شوید.

چه روش هایی برای خوشبو کردن حمام وجود دارد؟

حمام نقش پررنگی در زندگی روزمره دارد که در مقاله نقش حمام در زندگی روزمره می توانید بصورت کامل آن را مطالعه کنید و خوشبو کردن حمام مساله مهمی است که افراد زیادی به دنبال رفع بوی بد و جایگزین کردن آن با بوی خوش هستند و همواره روش های مختلفی را پیدا می کنند، از این رو اگر با تست کردن یکی از روش ها به نتیجه نرسیدید نا امید نشوید و دست از کار نکشید بلکه روش های دیگری را امتحان کنید تا بتوانید به صورت کامل بوی نامطبوی را از حمام خود از بین ببرید.

توجه کنید رفع بوی نامطبوع و خوشبو کردن حمام  نه تنها از جهت ایجاد نظم و جلوگیری از کثیفی بلکه پیشگیری از بیماری های تنفسی و پوستی نیز موثر است و اگر این بوی نامطبوع در دراز مدت ادامه پیدا کند احتمال ایجاد بیماری وجود دارد. همچنین با توجه به اینکه حمام برخی از فضاها مانند استخر یا هتل و… همواره در معرض رطوبت و استفاده مداوم قرار دارد بنابراین استفاده از روش های خوشبو کردن حمام مساله ضروری به حساب می آید.

چگونه حمام را خوشبو کنیم؟

در ادامه با 9 روش خوشبو کردن حمام آشنا می شویم که می توانید با استفاده از این روش ها حمام منزل خود را خوشبو کنید.

1-نظافت حمام را رعایت کنید

اولین قدم رعایت نظافت و تمیز کردن حمام از آلودگی ها است، اگر به صورت دوره ای و طی فواصل معینی حمام را تمیز کنید در نتیجه بوی بد کمتر در فضا ایجاد می شود و نیاز به خوشبو کننده ها نیز به تبع کمتر می شود؛ حال برعکس اگر حمام شما کثیف و دارای آلودگی هایی در نقاط مختلف باشد و هیچ اقدامی برای تمیز کردن آن نکنید در نتیجه با استفاده از خوشبو کننده نیز نمی توانید بوی خوشی را در حمام ایجاد کنید؛ زیرا شما اصل اول که از بین بردن آلودگی است انجام نداده اید و خوشبو کننده بر روی آلودگی بی تاثیر است.

2-خالی کردن به موقع سطل زباله

نگهداشتن زباله یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی نامطبوع است که با خالی کردن زودهنگام سطل زباله می توان از این بوی بد جلوگیری کرد، بهتر است از سطل زباله هایی کوچک استفاده کنید و پس از هربار خالی کردن سطل کاملا آن را ضدعفونی کنید، همچنین درون سطل نیز کیسه های یکبار مصرف قرار دهید تا از برخود مستقیم زباله های به سطل جلوگیری شود.

3-استفاده از گیاهان معطر در حمام

استفاده از گیاهان طبیعی و خوشبو علاوه بر تولید اکسیژن در فضای حمام می تواند در خوشبو کردن آن نیز موثر باشد؛ دقت کنید با استفاده از این گیاهان نه تنها فضای حمام خوشبو می شود بلکه هوای فضا نیز تازه می شود، نگهداری از این گیاهان نیز کار دشواری نمی باشد و نیاز به آبیاری هفته ای و قرار دادن آن در جای مناسب است؛ می توایند از گل های معطر و گیاهانی همچون نعنا، پونه و… استفاده کنید که عطر بسیار خوشایندی را در فضا پخش می کنند.

4-قرار دادن فن یا تهویه در حمام

یک جریان هوای مناسب مانند یک پنجره یا فن می تواند به ایجاد هوای تازه در فضای حمام کمک کند که با جریان هوا در فضای حمام به تبع از ایجاد بوی نامطبوع نیز جلوگیری می شود؛ توجه کنید پس از هربار حمام و استفاده از آب داغ لازم است پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد حمام شود اما با در نظر گرفتن نقشه آپارتمان های امروزه اغلب بدون پنجره می باشند بنابراین بهتر است از یک تهویه مناسب استفاده کنید و پس از هربار حمام تا چند ساعت آن را روشن بگذارید؛ همچنین پس از یکسال استفاده بهتر است فن تهویه خود را نیز تعویض کنید زیرا قدرت تهویه خود را از دست می دهد.

5-از خوشبو کننده های حمام استفاده کنید

خوشبو کننده های مختلفی از جمله اسانس و اسپری در بازار موجود است که می تواند فضای حمام شما را کاملا خشوبو کند اما توصیه می شود تا حد امکان از این خوشبو کننده ها استفاده نشود، البته برخی از این محصولات با عنوان ضدعفونی کننده وارد بازار شده اند که علاوه بر خشوبو کردن فضا می تواند حمام شما را ضدعفونی کند.

6-استفاده از روغن های طبیعی

روغن های گیاهی بسیار خوشبویی از طبیعت بدست آمده است که می توانید با قرار دادن آن در فضای حمام و با گرم کردن آن ها فضای حمام خود را خوشبو کنید و حتی اگر در خوشبو کردن نیز تاثیر بسیار زیادی نداشته باشد اما در از بین بردن بوی نامطبوع حتما تاثیرگذار است. این روغن ها را می توانید از عطاری تهیه کنید.

7-جوش شیرین و کمی نمک ترکیب کنید

با ترکیب جوش شیرین و کمی نمک همراه با آب می توانید محلولی ایجاد کنید که بوی بد و نامطبوع را از قسمت های مختلف از جمله چاه و گوشه های حمام از بین ببرد؛ بنابراین با تکرار استفاده از این ترکیب مشاهده می کنید که بوی بد به صورت کامل از چاه حمام از بین می رود و می توانید حمام منزل خود را کاملا خوشبو کنید یا حداقل بوی بد را کاملا از بین ببرید.

8-تکه های لیمو یا عصاره آن در حمام

لیمو بعنوان یکی از مرکبات خوشبویی است که در ایجاد عطر خوش در فضای حمام نیز تاثیر گذار است، روش استفاده از آن به این صورت است که می توانید یک لیمو را به چند تکه تقسیم کنید و هر تکه را در قسمی از حمام قرار دهید این کار باعث خوشبو کردن فضای حمام و از بین بردن بوی ناخوشانید می شود. البته دقت داشته باشید که تکه های لیمو تنها تا چند روز می تواند بوی خوشی داشته باشد و پس از آن لازم است تعویض شود. همچنین استفاده از جوشانده لیمو همراه با رزمای یا گیاهانی از این قبیل می تواند فضای حمام را دوچندان خوشبو کند.

9-شمع های خوشبو کننده در حمام

شمع های مختلفی وجود دارد که با روشن کردن آن می توانید علاوه بر روشن کردن و رمانتیک کردن فضای حمام بوی خوشی را در حمام بوجود آورید، شمع های معطر در رایحه های مختلفی تولید شده اند که می توانید مطابق با سلیقه خود عطر مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت از بوی خوش آن لذت ببرید.

کلام آخر

یک حمام زیبا با تجهیزات کامل حتما باید خوشبو باشد، تصور کنید که حمام شما دارای تجهیزات لوکسی از جمله پنل دوش های لیبرا با بدنه تمام استیل باشد امــا بوی بدی در آن بپیچد!! در نهایت تمام تجهیزات شما نیز نادیده گرفته می شود، پس در این مقاله تلاش کردیم تا برای پاسخ به این سوال که چگونه حمام را خوشبو کنیم روش های کارا معرفی کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *