8 راه حل دکوراسیون حمام های کوچک 

دکوراسیون حمام کوچک

دکوراسیون داخلی بر اساس سالیق و نیازهای هر دوره دستخوش تغییر می شود. امروزه با کاهش متراژ آپارتمان ها، فضای  کمتری به سرویس های بهداشتی اختصاص می یابد. لذا با توجه به این امر و به منظور استفاده بهینه از فضای حمام های  کوچک، توجه به نکات ذیل پیشنهاد می شود: 

انتخاب کفپوش مناسب 

یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون، انتخاب کفپوش مناسب است. سایز، طرح، رنگ، بافت، کیفیت، طریقه نصب و محل  مورد استفاده بر این انتخاب تأثیرگذار است. یکی از بهترین گزینه ها برای کفپوش حمام سرامیک های شیاردار است که به  منظور بزرگ تر دیده شدن فضا می توان از سرامیک هایی با طرح های ساده و رنگ های روشن مانند سفید، بژ و نیز رنگ های زرد و کرم مالیم استفاده کرد که با انعکاس نور فضا را بزرگ تر نشان می دهند. 

انتخاب دیوارپوش مناسب 

امروزه دیوارپوش ها عالوه بر محافظت از دیوارها در برابر عواملی مانند خراشیدگی، پوسیدگی، جذب رطوبت، آلودگی و … و  همچنین عایق گرما و صوت بودن، به عنوان یک المان دکوراتیو نیز محسوب می شوند. از مهم ترین دیوارپوش های ضد آب و  قابل استفاده در حمام می توان به کاشی، سنگ، سرامیک، اکریلیک، شیشه و PVC اشاره کرد.  

در صورت استفاده از کاشی، سنگ و سرامیک به عنوان دیوارپوش در حمام های کوچک، پیشنهاد می شود از سایزهای  کوچک تر و رنگ های روشن استفاده کرد تا فضا بزرگ تر به نظر برسد. قابل ذکر است استفاده از این نوع دیوارپوش ها با سایز  کوچک تر به جهت ایجاد بندهای بیشتر نظافت را سخت تر خواهد کرد. همچنین استفاده از کاشی، سنگ و سرامیک های دارای خطوط افقی با ایجاد خطای دید، منجر به بزرگ تر دیده شدن فضا می شوند. 

پانل های اکریلیک و پی وی سی به جهت نصب آسان و تنوع در طرح، رنگ و قیمت، انتخاب مناسبی در پوشش دیوار  حمام های کوچک محسوب می شوند. 

استفاده از شیشه به عنوان متریالی ضد آب، با خاصیت انعکاس نور می تواند منجر به بزرگ تر دیده شدن فضا گردد. 

استفاده از پارتیشن های شیشه ای در اطراف دوش 

به منظور جداسازی دوش از سایر قسمت های حمام می توان از شیشه به جای پرده استفاده کرد. با ایجاد فضای شیشه ای  عالوه بر جلوگیری از تأثیر رطوبت بر سایر قسمت های حمام می توان با کمترین فضای ممکن و با ایجاد طرحی مدرن، از نظر  بصری دکوراسیون متفاوت و جذابی به وجود آورد.

استفاده از توالت فرنگی دیواری 

توالت فرنگی دیواری با قابلیت نصب بر روی دیوار و به جهت اشغال فضای کمتر از سطح حمام، می تواند گزینه ای مناسب و  ایده آل برای استفاده در حمام های کوچک باشد. 

استفاده از سینک روشویی مناسب 

یکی از مدرن ترین سینک های روشویی که کمترین فضا را در سرویس های بهداشتی اشغال می کند، سینک های صفحه ای است. این نوع از سینک ها با جنسی از سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سرامیک و شیشه مناسب ترین گزینه در سبک دکوراسیون  مینیمال محسوب می شوند. البته الزم به ذکر است عمق کم این نوع از سینک ها باعث پاشیدن مکرر آب به اطراف خواهد شد. یکی دیگر از انواع سینک های روشویی که برای حمام های کوچک مناسب است، سینک های دیواری است که بدون نیاز به  کابینت بر روی دیوار نصب می شوند. 

استفاده از آینه  

آینه به جهت انعکاس نور فضاهای کوچک را وسیع تر نشان داده و به فضا عمق می دهد. مناسب ترین مکان جهت نصب آینه  باالی سینک روشویی است که ابعاد آن با توجه به ابعاد روشویی انتخاب می شود به گونه ای که عرض آن از عرض روشویی  کمتر باشد. استفاده از آینه های ساده و بدون قاب در حمام های کوچک و حمام هایی با طراحی به سبک مینیمال پیشنهاد  می شود. 

استفاده از شلف و قفسه های دیواری 

به جهت نظم بخشیدن به انواع وسایل مورد نیاز در حمام از قبیل حوله ها، شوینده ها، وسایل تزئینی و نیز اشغال فضای کمتر  می توان از شلف های دیواری استفاده کرد. فضای کنار آینه ها، اطراف دوش، باالی توالت فرنگی و کنج دیوارها مکان مناسبی  جهت نصب شلف ها می باشند. شلف های مورد استفاده در حمام باید ضد آب باشند. 

استفاده از نور کافی 

نورپردازی از المان های مهم در دکوراسیون است. استفاده از نور کافی فضای حمام را بزرگتر نشان می دهد. در طراحی  حمام های کوچک استفاده از المپ های سقفی می تواند گزینه مناسبی باشد. 

به منظور استفاده بهینه از فضا در حمام های کوچک می توان ایده های فوق را به کار برد و دکوراسیونی جذاب و منحصر به  فرد ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.