چگونه می توان یک دوش آرامش بخش داشت ؟

آیا یک هفته استرس زا را پشت سر می گذارید؟ دوش می تواند به اندازه حمام ها آرامش بخش باشد. از همه مهمتر ، لازم نیست که صبر کنید تا وان با آب پر شود. موارد زیادی وجود دارد که می توانید با آرامش بیشتری از دوش خود لذت ببرید. این مقاله به شما چند نکته و ایده می دهد.                                                                                                                          

   1-   یک اتمسفر زیبا در حمام خلق کنید  

یک موسیقی دلچسب  پخش کنید اسپیکر خود را در حمام دور از رطوبت  قرار دهید هر موسیقی که به شما آرامش میدهد را پخش کنید. اگر نمی توانید به چیزی فکر کنید ، در اینجا چند پیشنهاد ارائه می شود:

  • ذن
  • جاز
  • کلاسیک
  • قطعات ساز ، به خصوص پیانو
  • صداهای طبیعت مانند باران ، جریان و پرندگان بلند است

2- نور داخل حمام را تنظیم کنید.

چراغ ها را خاموش کنید و به جای آن شمع ها را روشن کنید. چراغهای حمام روشن اغلب  گنگ و مبهم هستند. اگر سردرد دارید ، آنها می توانند آن را تشدید کنند. شمع ها درخشش نرم و ملایمی  دارند و می توانند به حمام شما آرامش و آرامش بیشتری بخشند. آنها را در نقاط امن حمام نگه دارید ، جایی که یکباره سقوط نکنند..

اگر نگران استفاده از شمع های واقعی هستید ، به جای آن از شمع های باتری دار استفاده کنید. بسیاری از  انواع شمع های مدرن ، دقیقاً مانند یک شمع واقعی ، دارای درخشش نارنجی نرم و براق هستند. برخی  از انها حتی رایحه  لایم  هم پخش میکنند..

همچنین می توانید یک لامپ نمکی هیمالیا را در جایی از حمام قرار دهید . برخی از آنها را می توان به برق وصل  وصل کرد و برخی از انها هم به  شمع یا وارمر احتیاج دارند. آنها درخشش بسیار نرم و آرامشبخشی  دارند و می توانند به تصفیه هوا کمک کنند.  این سنگ های نمک انرژی منفی را از اتمسفر جذب میکنن و سیگنال های مثبت در محیط بیشتر میشود.

3- رایحه دلچسب داخل حمام  را دنبال کنید

مقداری اسطوخودوس را از دوش آویزان کنید. مقداری از اسطوخودوس را با یک قطعه ریسمان به پشت سردوش خود وصل کنید.  میتوانید یک حلقه از ان را را بالای درب کابین  حمام خود آویزان کنید. گرما و بخار ناشی از دوش به اسطوخودوس کمک می کند تا رایحه فوق العاده و آرامش بخش خود را آزاد کند.]

بسیاری از افراد  عصصاره اکالیپتوس و لیموترش را آرامش بخش و با طراوت می دانند.

همچنین می توانید یک بطری را با روغن های  خوشبو مثل  رز  یا  بنفشه پر کنید و سر بطری را یک قطعه چوب  پنبه گذاشته تا روغن را جذ کرده و عطر ان را در محیط پخش کند و آن را در نزدیکی دوش خود بگذارید

4- گلدان های کوچک و سبز داخل حمام را جدی بگیرید.

برخی از گیاهان زنده را امتحان کنید. این نه تنها به رنگ شما به حمام می دهد ، بلکه ممکن است به آرامش بخش شدن بیشتر  حمام  کمک کند. گیاهانی را انتخاب کنید که رطوبت زیادی نیاز د داشته باشد و خیلی به  نور خورشید نیاز نداشته باشد ، مانند ارکیده ها ، پیچک.

فیلودندرون حتی نیازی به خاک ندارد. آنها می توانند در یک گلدان کوچک پر از آب شیرین شکوفا شوند.

5- اهمیت به لوازم داخل حمام یادتان نرود

محصولات حمام خود را به ظروف شیشه ای یا پلاستیکی زیبا منتقل کنید. اینکار باعث می شود حمام شما مجلل تری شود که به نوبه خود می تواند باعث آرامش بیشتر دوش شما شود. چند بطری شیشه ای زیبا را با پمپ ها ، یا مواد صابون ، انتخاب کنید و صابون های مایع ، شامپوها و شرایط آنها را بریزید. اگر ی قالب های صابون  متنوعی دارید ، آن را در یک ظرف زیبا نگه دارید

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *