اشتباهاتی که در فضای حمام خانه خود انجام میدهید

1-سیستم نامناسب تهویه حمام 

قارچ در محیط‌های مرطوب رشد می‌کند؛ بنابراین، حمام هایی که فاقد سیستم تهویه مناسب باشند می‌توانند مکانی رویایی برای قارچ‌ها باشند. گرچه برخی از خانه‌ها امکاناتی را حین ساخت برای تهویه هوا تعبیه دیده‌اند، اما نصب یک فن تهویه قوی می‌تواند کمک شایانی به حل این مشکل کند. پس از پایان استحمام بهتر است فن را تا چند دقیقه روشن بگذارید زیرا آب بر روی سطوح دیوار و کف و سقف حمام باقی می‌ماند.

2-طولانی بودن زمان دوش گرفتن 

زیاد ماندن در حمام علاوه بر خشک کردن پوستتان موجب اسراف آب خواهد شد. آمار نشان می‌دهد که به طور متوسط در هر نوبت حمام 65 لیتر آب مصرف می‌شود. اگر هر نوبت دوش روزانه را به 5 دقیقه کاهش دهید، به تنهایی 7570 لیتر در مصرف آب صرفه‌جویی کرده‌اید

3-سردوشی  نامناسب و بی کیفیت

شاید سردوشی خانه‌تان خیلی قدیمی باشد فقط برای زمان تولید خودشان جوابگو بوده باشند. در اوایل دهه 90 میلادی، سردوشی‌ها به شکلی ساخته می‌شدند که قابلیت تخلیه 20 لیتر آب در دقیقه را داشته باشند اما بر اساس استانداردهای فعلی، این رقم به 10 لیتر – یا حتی کمتر – رسیده است . بنابراین یک سردوش سالم ،مناسب و به روز میتواند علاوه بر صرفه جویی در آب ، یک دوش بسیار لذت بخش را به شما هدیه دهد.

4-تمیز نکردن سردوشی حمام 

سر دوشی های حمام به خاطر مواد آهکی و املاح موجود در آب  معمولا بعد از مدتی دارای جرم میشوند و مواد اهکی در سوراخ های ریز سردوش رسوب میکند که این موضوع باعث عدم ریزش درست اب و فشار نامسب آب و در نهایت موجوب ترک خوردگی سردوش از مناطق مختلف میشود. بنابراین بهتر است که سردوشهای حمام  هر از گاهی با شوینده مناسب  جرم گیر و نظافت کنید.

5-تمیز کردن سردوش ها و شیر الات با جرم گیرهای بسیار قوی

برخی از  افراد فکر میکنند که اگر شیرالات وسردوشهای حمام خودرا با جرم گیر های  بسیار قوی تمیزکنند به ضدعفونی حمام کمک کرداند اما این موضوع باعث سیاه شده و کدر شدن الات به کار رفته میشود و دیگر هیچ راهی برای اینکه سردوشها و شیرالات به شکل اول شود وجود ندارد بنابراین سعیکنید به طور مداوم با شوینده مناسب و ملایم به ضدعفونی تجهیزات داخل حمام بپردازید.

6-کپک زدن پرده حمام 

به منظورجلوگیری از کپک زدن پرده حمام قبل از آویزان کردن پرده ی حمام، آن را در محلول آب و نمک بخیسانید

در امور نظافتی منزل و حمام، برای از بین بردن جرم، کپک و کف، پرده حمام باید مرتب تمیز شود

7- قراردادن مداوم حوله ها در فضای حمام

 فضای حمام به خصوص حمام هایی که کابین جدا ندارند مملو از بخار و رطوبت است زمانیکه دائما حوله های خود را در این فضا قرار میدهید.

باکتری ها و قارچ ها بر روی حوله شما محیط مناسبی را برای رشد و تکثیر دارند بهتر است که حوله های خود را بیرون از فضای حمام نگهداری کنید

8-شستن فضای حمام با شوینده های نامناسب

فضای داخل هر حمام با کاشی و یا سنگ های ی تزیین شده که هرکدام ازین ها به مرور جرم آب و کثیفی بر رویشان جمع میشود وی هر نوع جرمگیری مناسب هر سطحی نیست اگر شوینده نا مناسب برای شستشوی سطو و دیواره و کف انتخاب نکنید علاوه بر از بین بردن لعاب روی سطح و کدر شدن سطوح به اینک جرم ها با سرعت بیشتر روی سطوح جمع شوند کمک زیادی کرده اید بنابراین با توجه به جنس مصالح به کار رفته در  حمام منزلتان ششستشو دهنده و جرم گیر مناسب را انتخاب کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *